ABD ve Avrupa nükleer santral yapımından vazgeçmemiştir. Çünkü?

Milli Parkların Adaleti!

-milli-parklarin-adaleti

Avrupa’dan gönüllü olarak İğneada longoz ormanlarında ki çöpleri toplamaya gelen 6 gencin çadırlarını kaldırdı!
18 Eylül 2015 Cuma 17:57

İğneada'ya hiç bir faydası olmayan aksine birçok zararı olan tek kurum “Milli Parklar.” Bu özelliğini yine özenle gösterdi! Mert gölünde bulunan “top ağaçlar” dediğimiz bölgeyi herkes bilir. Bütün yaz boyunca orada çadır kurup keyfini çıkartan ne kadar çöpü varsa orada bırakan (!) birçok insan geldi ve hiç bir millî park görevlisi müdahale etmedi. Kimseye “burada çadır kurmak yasak” demedi. Kimsenin çadırına kaldırmadı. 
Avrupa’dan gönüllü olarak İğneada longoz ormanlarında ki çöpleri toplamaya gelen 6 gencin çadırlarını kaldırdı! Fotoğraflarda gördüğünüz çöpler o gençlerin üç saatte topladığı çöpler.

Ve hala güneşin altında çöp toplamaya devam ediyorlar. Milli parklar derelerden çakıl çalanlara müdahale etmiyor, doğayı çöp yığınlarına çevirenlere müdahale etmiyor, mert gölünde her akşam balık tutan orada bütün çöplerini bırakan yazlıkçılara müdahale etmiyor, ağaç kesenlere müdahale etmiyor.

Ama birisi doğa için iyi bir şey yapsın hemen her şey yasak. Gönüllü arkadaşlar 15 gün daha milli parkların Yapması gereken temizliği yapmaya devam edecek. Bu ayıp milli parklara yeter. Oturduğunuz yerden bu güzellikler korunmuyor tanıtılmıyor.

İğneada Gezi Rehberi: Halil İbrahim Aydın


Haber okunma sayısı: 1203

Haberin etiketleri:

İğneada, Milli Parklar, Çöp


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

KATEGORİLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

KIRKLARELİ - HAVA DURUMU

KIRKLARELI

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ